Hatással lehet-e a tartós párkapcsolat vagy a házasság a felek egészségi állapotára? Tényleg hosszabb életűek a házas férfiak, mint nőtlen kortársaik? És vajon fordítva is igaz ez, a nők esetén? Meglepő adatokat mutatunk.
Hatással lehet-e a tartós párkapcsolat vagy a házasság a felek egészségi állapotára? Tényleg hosszabb életűek a házas férfiak, mint nőtlen kortársaik? És vajon fordítva is igaz ez, a nők esetén? Meglepő adatokat mutatunk.
Gyógytornászok közreműködésével készült videónkban megmutatjuk, hogyan mozgathatja át magát egy labdán ülve. Ez a mozgásforma nemcsak a hát- és törzsizmokat erősíti, hanem javítja az egyensúlyt, serkenti a vérkeringést, és segít megelőzni a mozgásszervi panaszokat is. A munkanapba beiktatott aktív szünet ráadásul eredményesen csökkenti a stresszszintet és fokozza a koncentrációt.
Amikor közeleg végre az éves szabadság ideje (már persze, ha ügyintézésre, egyebekre el nem fogyott és meg tudtunk menteni egy-két hétre valót), egyre gyakrabban mondogatjuk: legszívesebben csak aludnék napokig… Sokan vannak, akik annyira elfáradnak, kiégnek ekkorra, hogy nem vágynak élménygazdag, aktív nyaralásra, sokkilométeres, megerőltető városnéző sétákra, sporttevékenységre, hanem elsősorban pihenni szeretnének.
Nem csoda, ha ebben a pillanatban is elgémberedett nyakkal és vállakkal ül a billentyűzet mellett: az irodai dolgozók 70%-a szenved a hosszú ülés és a folyamatos technológia használat miatti nyak- és vállfájdalomtól. Sokszor már az is segít, ha pár perce feláll az asztal mellől és átmozgatja magát, ha azonban ennél hatékonyabb megoldásra vágyik, kövesse a gyógytornász specialisták közreműködésével készült videónkban bemutatott mozdulatsorokat, amik segítenek a nyak, a váll és a vállöv alapos átmozgatásában, ezáltal pedig a kínzó nyak- és vállfájdalom, valamint a tech-neck és a befagyott váll szindróma megelőzésében.
Ülőmunkát végzők számára készült videósorozatunk következő részében a derék és az alsó végtagok átmozgatásához nyújtanak segítséget tapasztalt gyógytornászaink. A gyakorlatsor elvégzése segít a derékfájás, a térdfájdalom, valamint a halott fenék szindróma megelőzésében. Mutatjuk, hogyan mozgassa át magát egészsége védelmében!
Képzeljük el egy pillanatra: elérünk egy jelentős szakmai mérföldkövet, de ahelyett, hogy büszkeséget éreznénk, belső hangunk azt suttogja, hogy nem érdemeljük meg a sikert. Úgy érezzük, hogy csupán a szerencse vagy más külső tényezők vezettek ide, és hamarosan mindenki rájön, hogy valójában nem vagyunk olyan kompetensek, mint ahogy azt mások hiszik. Ha ez ismerősen hangzik, valószínűleg az imposztor szindróma jelenségével állunk szemben.
Sokunknak ismerős lehet a helyzet, amikor a harmadik aznapi kávét iszogatva a munkahelyi kiskonyhában, két ásítás közben mentegetőzünk, hogy nagyon rossz éjszakánk volt… Meg is érti mindenki, ám ha az alvászavarok gyakoribbá válnak vagy állandósulnak, feltétlenül kezelnünk kell őket, mielőtt a munkahelyi teljesítményünkre is kihatnának!
Legtöbben légtornászként egyensúlyozunk életünk különböző területei között, kétségbeesetten igyekezve mindenhova elegendő figyelmet, munkát és időt juttatni. Nézzük, milyen stratégiák léteznek a munka és a személyes élet közötti egyensúly megteremtésére!
Tudta, hogy a rossz vérkeringés fáradtsághoz, hideg végtagokhoz és akár komoly egészségügyi problémákhoz is vezethet? Jó hír azonban, hogy már napi néhány perc mozgással jelentősen javíthatjuk a keringésünket. 8 perces videónkban bemutatjuk a gyógytornászok által leghatékonyabbnak tartott gyakorlatokat, amelyek rendszeres végzésével megelőzheti az irodai dolgozók többségét érintő keringési problémákat.
Gyógytornászok közreműködésével készült videósorozatunk első részében megmutatjuk, hogyan mozgassa át az ujjait, a kezeit és az alkarját az irodai asztal mellett ülve.